Më mbaj mend (për 1 muaj)

We3 - Ne K'te Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne k'te nate!

Ja ku jemi te dy
dhe mund të shoh, vetëm ty
Kujtomë... sikur,
të mos kisha lindur kurrë

pr. ref. 1
Trupi yt....,
është në pyetje përsëri,
me zjarr pret per të zbuluar
Kush jam unë, dhe kush je ti.

ref. 1
Kujtoj për të harruar
Kujtoj për të luftuar
Kujtoj për të falur
Jetët që kam jetuar
Shpresë pa mbarim
brigjet e shkreta të shpirtit tim
të lënë në harresë shumë gjatë
gjithshka ndizet në k'të natë.

str. 2
Mesomë të ëndërroj
Mësomë... të jetoj,
Kam treguar jetë që unë
kurrë... si kam jetuar.

Prf. 2
Cdo ditë që vjen,
po pret po pret, për ty
Por në fund jemi ne,
vetëm ne, ne të dy.

ref. 2
Kujtoj për të harruar
Kujtoj për të luftuar
Kujtoj për të falur
Jetët që kam jetuar
Shpresë pa mbarim
brigjet e shkreta të shpirtit tim
të lënë në harresë shumë gjatë
gjithshka ndizet në k'të natë.

(instrumentale)

Ref. 3
Kujtoj për të harruar
Kujtoj për të luftuar
Kujtoj për të falur
Jetët që kam jetuar
Shpresë pa mbarim
brigjet e shkreta të shpirtit tim
të lënë në harresë shumë gjatë
gjithshka ndizet në k'të natë.

Muzika: We3
Teksti nga: Eduart Biçaku


Ky tekst u dërgua nga ArtanWe3
Publikimi: 05/06/2013
Festivali: Top Fest 10


We3 - Ne K'te Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne K'te Nate".
3. Video është e këngës "Ne K'te Nate", por nuk këndohet nga We3.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0