Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Tirona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  92

Tirona eshte pikenisja ku fillon mundesia
Aty ku kam te ardhmen, kam endrrat e mia
Aty ku ngjitur jane xhamia edhe kisha
Aty ku ndahen dhe pajtohen Nano dhe Berisha

Aty ku ty te jepet nje tjeter mundesi
Kam shok, kam lagje, kam rrug, kam shpi
Tirona cfare eshte?! Me i madhi paradoks
Ku robi ble te Gab-i me Rolex ne dore
Ku sllonet sydelfinat ne balte bejne parade
Ku krahas kjoskave te rrenuara, eshte nje super pallat

Aty ku lana qelbet, dyqanet parfum shesin
Ku ndjejme kenaqesine, presionin edhe stresin
Ku ka intelektual por ka edhe katunare
Ku lypsat e te papunet flasin me celular

Mundesi me njemije rruge eshte per ne Tirona
Ku bashke me zhgenjimet realizohen endrrat tona
Ku te gjithe ne themi: Tirona zemra jone,
ti per ne, ti per ne je gjithmon Kampion
Kur te hyni ne Kombinat, jeni ne qytetin ton
Nje tabel shyqyr thot: MIRESEERDHET NE TIRONE!!!

Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona

Edi Rama:
Zhurmë, shumë zhurmë sa zhurmë.

Kjo eshte Tirona jone, Tirona kontradiktes
E luftes, e paqes, e erresires dhe e drites
Mashtrimit te vertetes, shpifjes interesit,
e qejfit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit

ATY KU KRYETARI BERTET ME MEGAFON
Gjithcka mund te ndodhe, jetojm ne Tiron!
Ku njerezia ben plazh aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thot : Jom prej Ali Demi!!!
Aty ku truk perdorin jo vetem grat por dhe pallatet
Ku MJAFT thote rinia, PO BOLL MO SE NA PLASET!!!

Kafe muhabet si Turqit e lasht,
Nen kumbllat e kuqe moda ben sfilate
Se ska vetem afsh, por ka edhe ashash,
qarkullim parash, emancipim grash
Shopping ke Rruga Durrsit, O burra nga Blloku
Aty ku gjuhet per seks, Thithet edhe smogu

Ku qent dhe kazanet rreth ministrive i gjen
Aty ku ka Mret, ka dhe President

TE GJITHA DO TI GJENI NE QYTETIN TONE
KU NJI TABEL E SHTREMET THOT
MIRESEERDHET NE TIRON!!!

reff. x2
Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona


Ky tekst u dërgua nga HeyWest Side Family
Publikimi: 01/12/2003
Festivali: Zhurma Show 2004
Festivali: VFM 2004
Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


West Side Family - Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tirona".
3. Video është e këngës "Tirona", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 2