Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Imazhi Saj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.

Vokal 1:
Nje zhurme te vjeter ben dera,
qe mendimin ma ngacmon,
ka shume kohe ketu s'kam shkelur,
po ketu kam qene gjithmone.
Neper kujtime keto dritare,
me sirtare me pluhur,
neper portrete te zbehta,
qe qendron ashtu ne mur,
me kujton me imtesi,
cdo levizje ate nate,
flaken venitese te qiririt,
qe me ne shuhej ngadale.
Pershperitjet prekjet e embla,
qe perjetesisht ketu jetojne,
shpirtin tim shume e trazojne,
shpirtin tim shume e trazojne.

Vokal..
Mos e mbyll ate porte,
s'mund te ikesh te largohesh,
s'mund te thuash qe s'me do,
syte e tu te tradhetojne,
te tradhetojne duart e tua,
lotet e tu te tradhetojne,
iken me lot duke u dridhur,
je ketu gjithmone
dhe pse larg shkove.

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.
Do te rrish ti gjithmone diku fshehur,
mbas te vertetes ne muret pa fjale,
gjithcka mbeti ne dhomen e heshtur,
ku jeton imazhi saj.
Eshte dhome e vjeter ku jeton imazhi saj.(4x)

Vokal 2:
Heshtja nuk flet
kur mbart kujtime mbyllur me vete,
fshehur diku zemra mban kujtimin e vjeter,
jeton e heshtur gjithmone,ketu ne dhomen tone,
cdo ore qe kalon me tregon,
kuptimin e se vertetes,
qe askush nuk e di,
gjithcka ka ngelur e paprekur,
mungojme vetem une dhe ti.
Kjo dhome kujtim tjeter jo nuk mban,
mban vetem imazhet tona
qe jane puthur e jane ndare.

vokali
refreni.


West Side Family - Imazhi Saj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Imazhi Saj".
3. Video është e këngës "Imazhi Saj", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0