Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


WNC - Paramendo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/01/2011

2011-01-22T19:53:18


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Paramendo" kënduar nga WNC.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Labinot Tahiri (Labi). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Text1:
N'castet tua me t'veshtira
Afer teje kom qendru!
Kur t'filluan dite te mira
Me largove, m'ke harru!
Si shperblim ma fale vuajtjen
Mos me qene rahat n'kete jete!
Cdo e mire me keq tu kthejka
Paska qene shume e vertete!

Reff2x:
Paramendo si ndjehem un
N'Gjendje kritike shume e rende!
Paramendo sa shume te dua
Dashnine e ke shkel me kembe!
E ke shkel me kembe.
Paramendo si ndjehem un
N'Gjendje kritike shume e rende!
Paramendo sa shume te dua
Me ke shkel me kembe!

Text2:
Plage e vramë ne zemren time
A do te kthehesh shpirti im!
Po me mbyt per ty meraku
S'dua mbetesh veq kujtim!
Si shperblim ma fale vuajtjen
Mos me qene rahat n'kete jete!
Cdo e mire me keq tu kthejka
Paska qene shume e vertete!

Reff2x:
Paramendo si ndjehem un
N'Gjendje kritike shume e rende!
Paramendo sa shume te dua
Dashnine e ke shkel me kembe!
E ke shkel me kembe.
Paramendo si ndjehem un
N'Gjendje kritike shume e rende!
Paramendo sa shume te dua
Me ke shkel me kembe!

Chorus:
Me kujtohet sikur sot
Kur beje be pasha kete zot!
Ishe e lumtur qe jem taku
Ishe me fat qe je me mu!
Ohh qe je me mu.

Reff2x:
Paramendo si ndjehem un
N'Gjendje kritike shume e rende!
Paramendo sa shume te dua
Me ke shkel me kembe!Më Shumë Këngë Nga WNC:

Më Shumë...