Më mbaj mend (për 1 muaj)

Wolfman
  • Emri i Vërtetë:
  • Berat Zendeli
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Gusht 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Wolfman është këngëtar. Berat Zendeli, I Njohur Në ArtMuzikor Si Wolfman SQ:Njeriu Ujkë
B.Zendeli Shkollen Fillore E Krehu Në VendLindje ShF.Kongresi Manastirit
Po Ashtu Edhe Shkollen E Mesme Në VendLindje QSHA BoroPetrushevski (ASUC)
Me Profesion : Të Makineris Auto Teknik Mekatronik
Nga Doli Ideja E Ti Cë Te Bënte Muzik Dhe Pse E Zgjedhi Zhanarin RAP?
Zharnin Rap E Zgjodhi Sepse Jeta E Ti N'Drishoj Shumë Prej Fimiris Dej n'Moshë Ku E Dinte Cka Esht E Mira Dhe E Keqja Njetë Përballoj Shum Sende Të Mira Dhe Të Kqia Nese Dota Jetojni Jeten E Tijë Do Ishte Shumë Shtir Ta Përballojsh Armikun Nëse E Shifni n'Mahall Të Qetë Nuk Dmth Se Ka Frig Por Cdo Problem Cë Bën Bën Jasht Lagjes Ku Jeton Wolfman'i

Veprat:
B.Zendeli Për Her Të Par U Arestua Nga Forcat Policore Të R.Maqedonis Me 2-3 Shokët E Tijë Pë Përleshje Mes Grupave Maqedonas Dhe Për Vedhje (Harac) B.Zendeli Për Herë Të Dytë U Arestua Nga Forcat Speciale ALLFA Të R.Maqedonis Për Dhunë Ndajë Maqedonasve Në Mënyr Të Pa Drejt Për Herë Të Tretë U Arestua Në Shkollën E Mesme Për Gjuajtje Me Armë Zjari 9mm.

Wolfman Me Muzik Miret Prej Vitit 2o13 Muzika E Parë U Inqizua n'Studio Profesionale (Dj.Tupak) Ose (TupakRecords) Wolfman Isht Antar I Shumë Grupëve Po Tash Esht Vetëm Shokë Pa Përkrahur As Një Grupë.
Prej Vitit 2o13 Nukë Patë Asë Një Bashkpunim Ado Ketë A S'do Ketë Ende Nuk Dihet
B.Zendeli Prej Artistve Shqiptar E Adhuron STRESIN Nëse Pyetet Pse?
Sepse Prej n'Moshë 8-9 Vjecare Filloj Ta Ndegjoj Labelin T.B.A Dhe Duke U Perap Ky Label Filloj Edhe BandaBotuesi Të Del Në Skenën E Repit Dhe Prej Qater Filloj Masë Shumti Ta n'Dëgjoj Stresin Diku Ka Mosha 11 12 Vjecar
Thënia E Preferuar : NUK E QUAJ GANGSTER ATE CKA E PRIASHTOJN NGA SHKOLLA POR E QUAJ ATE QKA BANE PROBLEME DHE NUK E PRIASHTOJNE NGA SHKOLLA"


Biografia ësht shkruajt nga: O.Kamberi shoku më i nGusht i B.Zendelit (Wolfman)

Në vitin 2014, Wolfman publikon albumin "Kurora E Humbjes".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Wolfman  

Komente

Asnjë Koment

Më shumë artikuj nga Wolfman »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet