Tema: Poezi Për Ndarje


Leter Dashuris

Zemer mora fletoren dhe lapsin dhe po shkruaj per ty,per dashurin tone qe bashk e kaluam ne kohen e atehershmit qe ti e ke harruar.Te kam thene 'te dua'por ty kjo fjal tu ka duk 'mashtrim'sa her qe doja te te dashuroja ti me thoje qe te harroja.Qte bej keto dhimbje te shpirtit tim spo marrin fund vetem ti mund ti sherosh sepse je 'ilaqi im'.Shpirt te shkruaj per ty nuk eshte gje e leht eshte nje gje e veshtir mirpo nuk mjaftojn vetem disa fjal qe ta mbush nje fletore,nuk do te me mundonte sikur ta shkruaj nje roman per ty sepse fjalet dhe dhimbjet e mir ndaj teje nuk kan marr fund.As kjo dit me diell nuk e ngroh shpirtin tim!Dridhem sepse rrezet e diellit nuk me ngrohin perkundrazi me bejne akull,gjithkund ku ato me prekin....E sot udhetoj ne jeten tone te atehershem ku un dhe ty ishim me te lumturit ne kete bote.Sa bukur keshtu kisha menduar dhe kisha nje bindje te thelle ne shpirtin tim ndaj dashuris tone.Dy te kerkuar aq,por e shof se tere kjo mbeti vetem si kujtim i paharruar ne jete.Sa her qe thom se jeta vazhdon edhe nese ti nuk em don,per mu jeta ka marr fund prej atij momenti qe ti sje me mu.Ti je kan edhe ki mu kan njeri qe me bere te shpresoj.te jetoj,ishe ai njeri qe me bere te gjitha te keqijat ti harroj:S:S:S...Por shum sene bash kurr skomi harru qe i kemi perjetu ,vazhdo jeto jete edhe pse un kome dek per ty tuj mendu....!!!!

- Poezi nga X Personja


- U dërgua nga Niteza -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga X Personja


Komente 8