Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Xhafer Ahmetaj & Gëzim Loshi - Anderr Kesh Ne Gjume Te Pare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/06/2017

2017-06-06T17:39:03+00:00

Më Shumë Nga

Gëzim Loshi

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Anderr Kesh Ne Gjume Te Pare" kënduar nga Xhafer Ahmetaj & Gëzim Loshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhafer Ahmetaj & Gëzim Loshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Andrra. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

N'andërr kesh në gjumë të parë
F'tyra jote m'ra n'ndërmend

N'andërr kesh në gjumë të parë
F'tyra jote m'ra n'dërmend

Kur filloi gjumi me mdal-e
I çela sytë e s'është kërkun

Kur filloi gjumi me mdal-e
I çela sytë e s'është kërkun

Ah mor pllum me krah't e shkrum
Ka do kohë ke mbet pa punë

Ah mor pllum me krah't e shkrum
Ka do kohë që t'kanë lanë pa punë

Fluturojshe, gjithkah shkojshe
I çojshe ata që janë në gjumë

Fluturojshe, gjithkah shkojshe
I çojshe ata që janë në gjumë

Ç'ke bilbil që qan n'atë derë
Sytë e tu kurrë pa t'u terë

Ç'ke blbil që qan n'atë derë
Sytë e tu kurrë pa t'u terë

A do t'kesh najher naj shpresë-e
Do t'këndosh në një pranverë?

A do t'kesh najher naj shpresë-e
Do t'këndosh në një pranverë?Më Shumë Këngë Nga Xhafer Ahmetaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet