Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - Fustani Me Pika  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Këngë e albumit:

"Bobi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00x2 Fustani me pika sa hije te paska

x2 ngreje pak kapelen moj Nepi sa te shoh se plasa

x2 ty te kam ndërmend-e gjith kah shkoj e vij-e

x2 gjumi natën nuk në zen-e tuj mendu per ty-e

x2 kur mi zbrisje shkallet me cader nen sjetull

x2 vallahi ste njohta nepi sa me qenke tretur

x2 fustani me pika me pika te kuqe

x2 t`rroje dhe dy jav moj Nepi sa te vejm kunore-e

x2 dy sahati notes te erdha te porta

zonin ta nigjova nepi thojshe po m`dhem koka

zonin ta nigjojsha thojshe po m`dhem koka

deshta te mar doktorrin Nepi por m`erdh turp nga bota

x2 kush paska vdek sonte paska vdek zenepi

x2 do ta cojm ke vorri mome me cuna t`mejtepit

x2 do ta cojme te vorri me cuna me goca

X2 n`varr te Nepit o moj mome po kendon Shqiponja


Ky tekst u dërgua nga Leli
Më Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet