Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xheisara - Tjetra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Strofa I
Momente magjike
Stampuar mbi mur
Momente qe ndoshta
S'do kthehen me kurrë.

Mbyll sytë dhe kohen
E kthej un pas
Me grushta mbi gjoks
Un zemren godas.

Te deshi ky shpirt
Por un asnjehere
S pranoja te isha
E treta pa vlerë

E loti rreshkiti
Për ty përseri
Rreshkiti ne faqe
E ndaloi ne gji

Refreni 2x

Kerkon që t'a fal
Por jo se bej dot
E dua s'kam fjalë
Betohem në Zot

Un tjetra s'do jem
As sot dhe as kurrë
Nuk dua te te kem
Dashnor dhe as burrë

Strofa II

Genjeja un veten
Pa asnjë shpresë
Ti je thjesht njeri
Pa zemër,pa besë

As lotet e mi
Ti si meriton
T'a fshihja un kohen
Po kaq nuk mjafton

Je brenda ketij shpirti
Që qan e vajton
E si t'a bind zemrën
Që s'të harron

Dëgjoj keto fjalë
E me s'do t'i them
Kjo zemër të do
Por tjetra s'do jem.

Refreni 2x

Kerkon që t'a fal
Por jo se bej dot
E dua s'kam fjalë
Betohem në Zot
Un tjetra s'do jem
As sot dhe as kurrë
Nuk dua të të kem
Dashnor dhe as burrë.


Ky tekst u dërgua nga Enkeleda seliXheisara
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/03/2021
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 21
Muzika: Mario Bregu
Teksti: Jona Kalemaj
Mix & Mastering: Mg Production
Video Produksioni: Daniel ShkullakuXheisara - Tjetra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tjetra".
3. Video është e këngës "Tjetra", por nuk këndohet nga Xheisara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xheisara:


Komente 0