Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhemi Nokshiqi Muzai - Gjuha Shqipe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjuha Shqipe" kënduar nga Xhemi Nokshiqi Muzai.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adem Barbullushi & Migena Buci - Gjuha Shqipe

Gjuha Shqipe
Gjuhe e Zotit
Gjuhe e Nolit
E Naimit
E Buzukut, Kastriotit
Gjuhe e embel
E Bilbilit

Gjuha nenes eshte e shenjt
Ajo z'blihet dot me ar'
Pasuria m'a e shtrenjt'
Qe na lan' te paret tan'

Mendimtaret tan' te ndritur
Ne cdo rresht e ne cdo shkronj'
Gjuhen tone e kan' skalitur
Me flamurin me shqiponje

Ref: Kemi dhene te gjith' nje fjale
Jemi lidh me besa-bes'
Nji shqiptar po mbet i gjall'
Gjuha Shqipe kurr s'do vdes' (2X)

Neper bote kudo qe t'shkoni
Zvicer,France e Amerik
Gjuheh kurr mos t'a harrojm'
Trashegim t'ia lam' femis'

Edhe zogjt kur cicerojn'
Kosove,Tetove dhe Çameri
Me nji za te gjithe thome
Emri jone eshte shqiptari

Albion Rexhaj - Gjuha Shqipe

Sa mir shqip kur kendon
gjuha shqipe kombin ton e bashkon
gjithandej shqipet fluturojn
Shqiperi Kosov kemi prit shum gjat
tani kemi Abetaren e perbashkt
te gezojm te gjith shqiptart kudo qe jan

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar

Te kendojm te mesojm
gjuhen shqipe mos ta harrojm
sepse jemi shqiptare me zemer te bardhe
te valoje flamuri kuq e zi
sa te dua nena Shqiperi
me rreh zemra, me merr malli per ty

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar.

Shyhrete Behluli - Gjuha Shqipe

hejjjjjjj po kendojm 100 vjetorit me mallin e zjaaart

se ne prizren u mbajt tubimi per [polullin shiptar[2x]

Dridhen telat nqifteli me gaz e hareeee

ta kujtojm ket ngjarje t'madhe me rendesi per ne [2x]

Abdyl frasheri mendje lart qe nuk trembej kurr

i pari murr fjalen e art
diskutoj si burrr [2x]

me Avdulin qe Ymerin
bashkpuntor i madhh

sylejmanin Mic Soklolin
TRIMA LENGJENDAR [2x]

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 28/09/2019Më Shumë Këngë Nga Xhemi Nokshiqi Muzai:


Komente 0


Xhemi Nokshiqi Muzai - Gjuha Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuha Shqipe".
3. Video është e këngës "Gjuha Shqipe", por nuk këndohet nga Xhemi Nokshiqi Muzai.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.