A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Familja

Dielli rrezaton ne fytyren time
kur pran meje jeni,
cdo ligesi e imja largohet
kur fytyrat tuaja qeshin.
Sa kohe duhet valle per tju pare!
mos nndoshta largesia...
do te beje te mos ju shoh sa jam gjall?
nje enderr e madhe per tu bere realitet
sido qe te shkoje une do tju dua per jete.
Se jeta eshte teper e ashper per mua
ndoshta e meritoj edhe pse nuk e dua.

- poem written by Xheni (Poete)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019