Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xheni - Sonte Kemi Dasem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sonte Kemi Dasem".
3. Video është e këngës "Sonte Kemi Dasem", por nuk këndohet nga Xheni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xheni - Sonte Kemi Dasem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/04/2013

2013-04-04T03:20:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sonte Kemi Dasem" kënduar nga Xheni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sinan Vllasaliu - Sonte Kemi Dasem

Sonte kemi dasëm
Të gjith te vallzojme
Djalin më të bukur
Sonte po e martojmë

Sonte kemi dasëm
Të gjith te vallzojme
Djalin më të bukur
Sonte po e martojmë

(refren)
Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri
*******

Me miq dhe me shokë
Na u mbush obori
Vemi gjith ne dasem
Po ju theret dasmori

Me miq dhe me shokë
Na u mbush obori
Vemi gjith ne valle
Po ju theret dasmori

(refren)
Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Zef Beka - Sonte Kemi Dasem

I: Sonte kemi dasëm
Të gjithë do festojmë. :I
I: Djalin më të bukur
Sot po e martojmë. :I
Ref.:
I: Hajde more shokë
Të pimë nga një gotë raki
Të na trashëgohet
O ky çift i ri! :I
Plot miq edhe shokë
Na u mbush oborri.
Hyni t’gjithë në valle -
Të trashëgohet djali!
Ref.:
Hajde…

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Sonte Kemi Dasem

Sonte kemi dasem e te gjith po festojmee
sonte kemi daseemm e te gjith po festojm
djalin me te bukur sott po e martojme
djalin ma te bukur sot po e martojm
hajde more shot
te pijm nja dy got raki
e te gjith po festojme
o ky qift i ri .

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xheni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet