A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sinqeriteti

emocioni im eshte apstrakt
i paprekur ndonjehere
nje ndnjeje e vogel eshte kontakt
sinqeriteti im ne plehra i pastuar
ne pengese, e shikoj veten te rrezuar
per jeten time vendosa bast
por mendimin tim e ndryshova ne cast
kujdes je keshilluar gabimisht
nese e kerkon nje dite vdes qellimisht
duhet te jesh i sinqerte
kur e din se ndergjegja te vret
gjykoje vete gabimin tend
para se te besh nje veprim pavend

- poezi nga Xhenisa Memolla


- Poezia u dërgua nga Xhenisa Memolla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019