A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Historia E Vendit Tim

vendi im ka shume histori
legjendat flasin per burra e trima te rinj
syte dhe zemran i kam me mallengjim
kur degjoj per historine e vendit tim
ndihem e lumtur e shume krenare
e gjithe bota ta di qe une jam shqipetare
vendi im shqiperi
ka vajza e tjem me trimeri
ne te gjithe shqipetaret jemi shqiperi
me zemer te mbuluar me ngjyrat kuq e zi

- poezi nga Xhenisa Memolla


- Poezia u dërgua nga Xhenisa Memolla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019