A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Flamurin

Festa E Flamurit

Gjithcka do te beja
festen e flamurit te mos e harroja
po vjen nje dite e shenjte
cohuni shqiptare s eshte koha me nenjte
sot te festojme festen e flamurit
shteti shqiptar ishte prezent ne kohen e gurit
shume vuajte ti ke pa
per gjithe thradhetaret qe goja iu tha
flamuri im kuq e zi
shteti im shqiperi
kete dite mos ta harrojme
sa pyjet e malet le te rrojme

- poezi nga Xhenisa Memolla


- Poezia u dërgua nga Xhenisa Memolla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  18

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019