Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Xhenty - Kujtesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtesa".
3. Video është e këngës "Kujtesa", por nuk këndohet nga Xhenty.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Xhenty - Kujtesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

25/12/2013

2013-12-25T20:28:27+01:00PJ 1 :
ME QE KOM TDREJTEN E FJALES DESHA ME PARASHTRU
ME LIGJ ME KUSHTETUT TI NUK MUNESH ME MNALU
POR SIDO QE TJET PUNA UN KOM PER TVAZHDU
HISTORIN E JETES TIME DESHA ME TA TREGU
E PARAQES KET INDEKS ME ANALEPS PROLEPS
NGJONAT KRYESORE DESHA ME VU THEKS
TI KTHEHESH ME PROLEPS,HISTORIS SE JETES SIME
JET E TILL PA GABIME,E RRENJOSUR ME QELLIME
HIC PA POZIT , PER TU NXJERR N’EKSPOZIT
PA ADRES TU VOZIT,QE TI BESH NJE VIZIT
N’AJER I MBESHTETUR NE NJE CEP TE JETES
PA ASNJE FTYR PERRETH,SEKRETAR I VETES
JETOJ NJE DIT KREJT BOSH POR ME ENDRRA PLOT
NKRAHUN TJETER SKALON DOT,NESE NUK DIN NOT
SE KUPTOVA DOT SI SE ISHTE KJO BOT
PA NJE SHANC,PA NJE SHPRES,VETEM DHIMBJE E LOT

REF:
SOT DIT PA RE DHE PO NDRICON DIELLI
NESE SGENJEJN SYT I PASTER PO ME DUKET QIELLI
NUK PO GJEJ ZGJIDHJE,PO ME DREJTON RRUGA
GLA MA E MIRA EDHE TOPI SE LUKA

PJ 2 :
ME ENDRRA PLOT,ME NJE HUMNER PERPARA
E TILL QE E KALOJN VETEM KEMBET E RRALLA
QIELLI PO LEVIZ E MALET NUK PO NXEN VEND
VETEM PER NJE SHPRES NEPER BOT FILLOJ E REND
E KTO FJAL QE PO THOM,DU TI MBASH MEND GJAT
JO NE AFATSHKURTER,NE KUJTESEN AFATGJAT
PO PERDORI ANALEPSEN,NE KOH TE DEPERTOJ
QE T’PERSHKRUJ VETEN TIME,NUK PO DI NGA TIA FILLOJ
ME SHUM TLART POZIT,PRAP PER EKSPOZIT
QE TMA BESH NJE VIZIT,POR JAM SHUM BUSY SHPIRT
DO TJEM QAJ RREPER QE VEC N’ONDERR E KE PA
NE CDO SKEN KE PER TA PA,SHKURT FARE SI NA SKA
NUK DO NDJEJ MO STRES,NE CDO VEPER KORR SUKSES
NUK DO MGJESH NE BANES,DO MKERKOSH PER INTERES
DO MKERKOSH NJE AUTOGRAF,POR PO TA THOM NJI PARAGRAF
TI SME INTERSON I HAVE MONEY ENOUGH


Ky tekst u dërgua nga  Xhenty
Më Shumë Këngë Nga Xhenty:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë