Xhevahir Spahiu Poezi
Xhevahir Spahiu

Shpetimtari I Shpirtrave

Shen Mihali me pelerine purpuranti.
Me dy pale krahe
me kryqin ne balle
dhe xhevahirin ne kryq,
Shen Mihali.
Ka pak pune me Satanain.
Satanain,
kthetranxirin Satanain.
Nje kembe mbi gjoks
e tjetren mbi bark,
shpaten ne nje dore,
shpirtrat e te vdekurve ne tjetren, shen Mihali.
Po une, qe shkruaj keto fjale,
e shpetova shpirtin?
Le ta thote Satanai.

- Poezi nga Xhevahir Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0