Xhevahir Spahiu Poezi
Xhevahir Spahiu

Hapa Neper Nate

Shi.
Shi i ngjethur dhe nate.

Rreqethem nga hapat e njeriut te panjohur
me kryqin e nje lumi
mbi shpatulla.

Here – here vetetimat
nga shtegu i verber e nxjerrin.

Hapat kuturojne
brenda meje
dhe larg.

Shi.
Shi i ngjethur dhe nate.

- Poezi nga Xhevahir Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0