Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Violina E Varur

Prej vitesh varur ne vitrine

Dhe tela s’ka
Dhe celesa s’ka
As ura

As zhvarje
As zgjim

Nje merimange brenda saj
Dite -e -nate
Mbyt tinguj

- poezi nga Xhevahir Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet