Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nje Pyetje Qe Duhet Bere Patjeter

Mengjes. Mesite. Mbremja tretet…
nga kalendari fleta ra.
shkoi edhe nje dite; une pyes vetveten:
“dites c’i dhe e cfare te dha?”

Nje dite shkoi. Pas saj vjen tjetra,
ti mbjell nje peme, nje gur ti ve;
nga guri, ja, u ngrit ndertesa,
dhe pema pyll i madh u be!

Koha vrapon. Vrapon si lume;
nga kalendari fleta ra.
Vetvetes pyetjen i bej une:
“Dites c’i dhe e cfare te dha ?”

- poezi nga Xhevahir Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet