Xhovana Jahja Poezi
Xhovana Jahja

Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Viti I Ri

Tak tak tak troket te dera
Viti i ri porsi era
12 muaj shpejt kaluan
Porsi flutura fluturuan

Plot gezim dhe hare
Vitin e ri presim ne
Ne kendojme dhe vallezojme
Vitin e ri ta festojme

Ora dymbedhjete
Muzika degjohet vete
Nje muzike plot dashuri
Muzika e vitit te ri

Bukur t'ja kalojme vertete
Ne vitin dymije e tetembedhjete.
Te na sjelle mbaresi
Begati e dashuri.

- Poezi nga Xhovana Jahja{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Xhovana Jahja


Komente 1