Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhuli - Per Besianin (Feat. Hekuran Krasniqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Xhuli :
Ishe mik shtepie , vendi nderit ishte per ty
per ty une ndjej mall , tet ngjallim ne perjtesi
ndegjoj kto fjal , ndegjoj kto fjal Besian
familja dhe miqt per ty gjithmon ishin krenar

Hekuran :
Ishe mik shtepie , vendi nderit ishte per ty
per ty ne ndjej mall , tet ngjallim ne perjetesi
ndegjoj keto fjal , ndegjoj kto fjal Besian
familja dhe miqt me ty gjithmon ishin krenar

Ref.
Topi ne fush merzitur rri , te presin miqt ku je ti
se ky mall ne zemer po na kall
ti qe te keqen nuk e njohe , ti qe atdheun se harrove
t'priste fanella kombetare
per ty qan rinia shqiptare 2x

Xhuli :
Zemra qan me ze per at zemer plot dashuri
se urrejtje nuk ndije ti
le ta kuptoj qdo njeri ,nje lule qe u keput ne rini
shpresa e kombit ishe ti
do te takohemi ne perjetesi

Hekuran :
Zemra qan me ze per at zemer plot dashuri
se urrejtje nuk ndije ti
le ta kuptoj qdo njeri ,nje lule qe u keput ne rini
shpresa e kombit ishe ti
do te takohemi ne perjetesi

Ref:
Topi ne fush merzitur rri , te presin miqt ku je ti
se ky mall ne zemer po na kall
ti qe te keqen nuk e njohe , ti qe atdheun se harrove
t'priste fanella kombetare
per ty qan rinia shqiptare


Ky tekst u dërgua nga  gentaaXhuli (Xhuljeta Kuqi)
Featuring: Hekuran Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/03/2011


Xhuli - Per Besianin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Besianin".
3. Video është e këngës "Per Besianin", por nuk këndohet nga Xhuli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhuli (Xhuljeta Kuqi):


Komente 0