Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xum Allushi - Ajo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

me njeren dor mban buzkuqin
me tjetren e mban lapsin
ajo bohet gati per me dal
shum te rend e ka makjazhin
adrenalinen me provu se ka qef ferrarin
hic se pyti mamin e shperfill edhe babin
lejen e ka nxhep vet sonte tshkoj te pubi
se i pelqen bardhi der sa drita tzbardhi
nuk sheh pertej nga gardhi gjith gjonat i ka gati
sa e la ferrari hapi dyert maserati
ska renci a je i shkurt apo je i gjat
ska renci aje shnosht apo je i thati
vetem xhepat ti kesh plot mos ti
mbaroj kurr afati se ta ben bye bye
kush e din sa je i sati
cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen
rrobat shum firmato i don
dolce lui vuitton
edhe per shkollen smendon
operiacionet i bon
pushimet ne dubai i don
tipin e fundit iphone
se kush sponsorison kurr ne insta se poston
shume like ajo merr se per like ajo jeton
edhe nese audienca e saj po bjen me foto provokon
plastik e silion e mbushi veten
Pa prespektiv per jeten ajo sheh vec kuleten
dhe vjen 1 dit ne shtepi e perplas deren
mbyllet brenda ne dhome duke dhe qar
e zhgenjyer me veten
me kembe e shkeli sedren
ate e ndrrun me tjetren
per pak fame dhe pak lek ajo e humbi jeten

cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt jo me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen


Ky tekst u dërgua nga Ergi.TahiriXum Allushi
Publikimi: 30/01/2018


Xum Allushi - Ajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo".
3. Video është e këngës "Ajo", por nuk këndohet nga Xum Allushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0