Audio

Ylber Osmani - Erdhen Kerret


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/01/2014

2014-01-13T14:22:42


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Erdhen Kerret" kënduar nga Ylber Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylber Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Agroni
Erdhen kerret jolla ne sokake, ne sokak.
Prunen nusen jolla si bajrake ohh.
Dil moj nan, dil moj se te erdh reja, reja ohh.
Vjen me dhandrrin oh sikur pranvera ohh.

Dil n'oborr jalla dil moj nane, dil moj nan.
Dhandrri e nusa sikur djell e hane ohh.
Dil moj nan dil moj n'oborre, ne oborr.
Se tash nusja ty do te te merr doree oh.

Shqipja
Nxeh o djell e ndriqo moj hane, hane ohh.
Gxohu bab edhe gxohu nane ohh.
Hyni nusja oh ne der t'shtepise, te shtepis.
Shendrit nuri oh pi bukuris ohh

Dhandrri nusja u gxofshin per jet, jete ohh.
Paqin fat edhe shume shendete ohh
U trashigofshi jalla qifti ri, i ri e ohh
Jet te gjat e plot lumturie ohhMë Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:

Më Shumë...