Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylber Osmani - Shuj Shuj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shuj Shuj".
3. Video është e këngës "Shuj Shuj", por nuk këndohet nga Ylber Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylber Osmani - Shuj Shuj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Boll E Mire"

Komente

Asnjë Koment

03/06/2016

2016-06-03T12:58:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shuj Shuj" kënduar nga Ylber Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Smail Puraj - Shuj Shuj

Deri kur moj shpirti im
o ta fsheim dashurin
kur don babes me i kallezu
se me don dhe te duuu

REF:
DIANA
Shuj shuj vetem shuje
keto fjal ti djal mos mi thuj
per dashnjin jam shume e re
me te taku nena sme le
SAMIL
Shuj shuj vetem shuje
ti keto fjal vajze mos mi thuj
per dashnin bool je rit
ti prej nanes mos ki frik

Deri kur moj ti zemrush
do te me djegish zemres sikur prush
deri kur do te zgjas qe
zemrat tona te behen bashk

REF:
DIANA
shuj shuj vetem shuje
keto fjal ti djal mos mi thuj
per dashnjin jam shume e re
me te taku nena sme le

shuj shuj vetem shuje
ti keto fjal vajze mos mi thuj
per dashnin bool je rit
ti prej nanes mos ki frik

Sadik Uka - Shuj Shuj

Kush tka than qe ste kam dasht
Sa keq te paska mashtu
Kush tka than qe ste kam dasht
Sa keq te paska mashtu
Ta kisha dite qe mdon me hile
Kurr ste kisha dashuru
Ta kisha dite qe mdon me hile
Kurr ste kisha dashuru

Ref..
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Se as ti sje ma vetem
Krejt dynjes mi kallxu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu

Thashe e thanat Thashe e thanat
Gjithmon boten e kan kall
Thashe e thanat Thashe e thanat
Dashurine gjithe e kan ndare
Ne kete bote per kete jete
Kerkush nuk ka mujt mi ndal
Ne kete bote per kete jete
Kerkush nuk ka mujt mi ndal

Ref..
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Se as ti sje ma vetem
Krejt dynjes mi kallxu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu

Kush tka than qe ste kam dasht
O Sa keq te paska rrejt
Kush tka than qe ste kam dasht
O Sa keq te paska rrejt
Te mashtroj te hutoj
E mas mrami te mur vet
Te mashtroj te hutoj
E mas mrami te mur vet

Ref..
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu
Se as ti sje ma vetem
Krejt dynjes o mi kallxu
Shuj shuj mos fol per neve
Shuj mos fol per mu

Muharrem Ahmeti - Shuj Shuj

hallall moj i qoft
asaj nane ty qe tka lind,
hallall moj i qoft
asaj nane ty qe tka lind,
flokt ngjyr ari moj,
e shtatin siselvi,
hajde ndalu qik
e mos ban mahi,
flokt ngjyr ari moj
e shtatin si selvi,
hajde ndalu qik
e mos ban mahi,

ref 2x:
Shuj, shuj, shuj
me fjal mos me gjuj,
ndal, ndal
veq nje her met pa
hajde rri me mua dashuri
do ti fal moj tok e shpi

hajde rri me mua
do ti fal moj tok e shpi

Pas teje dot vi
neper bor edhe neper shi,
pas teje dot vi
neper bor edhe neper shi,
n'or t'mesimit moj,
ment i kam tek ti

ref 2x:
Shuj, shuj, shuj
me fjal mos me gjuj,
ndal, ndal
veq nje her met pa
hajde rri me mua dashuri
do ti fal moj tok e shpi

hajde rri me mua
do ti fal moj tok e shpi
Më Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë