Live Video

Ylber Osmani - Amanet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/08/2019

2019-08-19T21:35:04

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Shpeta SoundNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Amanet" kënduar nga Ylber Osmani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Amanet".
Videoklipi nga Ylber Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Mehmeti - Amanet

Pse po qan o shpirt une kam ardhe me te pa
Du me te perqafu hallall me ma ba
Du me te perqafu hallall me ma ba

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu

Me ka mbyt ky mall mka lodh kjo vetmi
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu

Bimi Mustafa - Amanet

Qoft e fundit shpirt kjo nate
mos me mrrift dite e bardhe
krejt u bafsha plune e hi
qenka shume keq pa ty

REF. 2x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Ruma zemren qe ta dhash
kujtoj fjalt qe ti thash
krejt hallall ti kam ba
ani pse jena nda

REF. 4x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Aida Doçi - Amanet

Po kalon dhe nje dite tjeter
E une prap me dhimbjen e vjeter
Edhe ti pse me nje tjeter
Sot po feston
Zdua qe tme ngushelloni
E as ate ta mallkoni
Dhimbjen time jo se largoni
Sot e 100 mot

Ref:
Amanet nga buzet e mija
Amanet te qofte dashuria
Mos ja fal dashnin time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet i ke kto kujtime
Nese me sjetoj,ty kurr zdo te harroj

Dhimbja me forcoj per te jetuar
Sa her qe me ke tradhtuar
Vuajtjen time e kam mbuluar me lotet e mii
Theve zemer qe tka dashur
Dhe te gjitha qe ti ka falur
Sa tkem jet skam per ti falur,lotet per tradhti

Ref:
Amanet nga buzet e mija
Amanet te qofte dashuria
Mos ja fal dashnin time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet i ke kto kujtime
Nese me sjetoj,ty kurr zdo te harroj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:

Më Shumë...