Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Demaj - Gurbetqar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

oh jam merzit e vajtoj ket jeten tem
pom mungon ai dheu jem
zemra m'dhem o veq emnin me ja permen

ky gurbet po don mem tre
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
gurbetqar gurbetqar
me ka mbet ky emer deri sat jam gjall
gurbetqar krejt pom thojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn

ajo shpi ajo buka e nanes tem
oh veq era qysh i vjen
malli merr sa her qe m'bjen ndermen

ky gurbet po don mem tre
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
gurbetqar gurbetqar
me ka mbet ky emer deri sat jam gjall
gurbetqar krejt pom thojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn
Yll Demaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/04/2018


Yll Demaj - Gurbetqar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqar".
3. Video është e këngës "Gurbetqar", por nuk këndohet nga Yll Demaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yll Demaj:


Komente 0