A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylli Baka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  320
  • Vendlindja:
  • Tepelene 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ylli Baka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ylli Baka eshte me orgjine nga Tepelena dhe nip ne Skrapar. Banon ne Tirane me familjen e tij. Sot Ylli Baka eshte nje nga zerat me te preferuar dhe nje nga emrat me te njohur te muzikes popullore ne te cilen perket zeri i tij dhe nuk e tradheton ate zhaner. Ylli Baka gjat dimrit ndodhet neper koncerte me shume jashte shtetit si ne Europe ne Amerike dhe ne Australi. Kurse Ne behar punon me teper ne Shqiperi. Ka Qene Emigrant ne Itali dhe Greqi at...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenga Mjalt I Dashurise (2015)

Live (2013)

Rruget E Fatit (2012)

Rruge E Mbare

Fllad Jugu

Mall Nga Larg Vol. 1

Kenget E Vendit Tim

2010

Mall Nga Larg Vol. 2

Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje


» Dërgo Një Këngë »

Pushimet Verore
Je Ilaç Per Te Semure
Me Cigare Nikotine
Vallja E Hajduteve
Po Kendon Bilbili
Me Vjen Mall Per Tepelene
E Bukura Dheut
Shoku Im
Baba Tomori
Sa E Dua Shqiperine


Artistë Të Ngjashëm:

Arjan Korkaj

Hajredin Gjeta

Spiro Roko

Bledar Sejko

Reshit Boka

Fred Delaj

Elton Deda

Arben Delaj

Endri Prifti

Bujar Cici


Tags: Ylli Baka

Ylli Baka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019