A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ylli Baka - Lerme O Zot Te Rroj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/06/2008

2008-06-02T11:29:46

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 4 (Lerme O Zot Te Rroj)"

Këngë e albumit:

"15 Hite Te Muzikes Popullore"

Këngë e albumit:

"2010"


nga brigjet e dardanis
gjer ne malet e epirit
bukurit e vendit tim
flori e shkuar floriri
bukurit e vendit tim
flori e shkruar floririt
ref
vet i madh i bekoj
lemo lemo o zot te rroj
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj

kemi te lashte historin
butrintin apollonin
berat shkoder dhe shengjin
pashariman dhe ulqin
berat shkoder dhe shengjin
pashariman dhe ulqin

ref
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj

ne kemi kalat e vjetra
te skalitura ne gur
argjiro edhe te tjera
gjer te skenderbeu ne kruj
argjiro edhe te tjera
gjer te skenderbeu ne kruj

ref
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj

breg detin e bukurit
jon dhe adriatik
ku dhe vala nis kendon
sa i bukur vendi jon
ku dhe vala nis kendon
sa i bukur vendi jon

ref
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj
vet i madhi e bekoj
lemo lemo zot te rroj
lemoo lemoo
zot te rrojjj


Ky tekst u dërgua nga Duresa
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019