Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Rruge Te Mbare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  24

E PO SI BILBIL DO T'JA MARR KENGES,
ISO MBANI KURBETLLINJ.
RRUG E MBAR ANDEJ NGA SHKONI,
U DEGJOFSHA ZEN E MIR.
SI BILBIL DO T'JA MAR KENGES,
ISO MBANI KURBETLLINJ.
RRUG E MBAR ANDEJ NGA SHKONI,
U DEGJOFSHA ZEN E MIR.

||:KUR DO VIJ, AJO DIT?
QE TE KTHEHEN, KURBETLLINJTE?
NE DJALL TE VENE DHE KUFIJTE,
KTHEHUNI SE NA THATE SYTE.:||

PER JU O VLLEZER E MOTRA,
SHTEGETAR NE VEND TE HUAJ.
PO KENDOJ SE ME VJEN MIR,
SE KURBETIN VET E VUAJ.
PER JU VLLEZER E MOTRA,
SHTEGETAR NE VEND TE HUAJ,
PO KENDOJ SE ME VJEN MIR,
SE KURBETIN VET E VUAJ.

||:KUR DO VIJ, AJO DIT?
QE TE KTHEHEN, KURBETLLINJTE?
NE DJALL TE VENE DHE KUFIJTE,
KTHEHUNI SE NA THATE SYTE.:||

KUDO QE SHKUAM E VAME
NUK GJETEM SI VENDI YNE.
VETEM SHPRESA NA MBAN GJALLE,
PER 1 DITE ME TE MIRE.

||:KUR DO VIJ, AJO DIT?
QE TE KTHEHEN, KURBETLLINJTE?
NE DJALL TE VENE DHE KUFIJTE,
KTHEHUNI SE NA THATE SYTE.:||


Ky tekst u dërgua nga Qendresa TafilajYlli Baka
Publikimi: 23/10/2012


Ylli Baka - Rruge Te Mbare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruge Te Mbare".
3. Video është e këngës "Rruge Te Mbare", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0