A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ylli Baka - Baba Tomori


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/10/2012

2012-10-23T23:09:48

Këngë e albumit:

"Live"

Këngë e albumit:

"Kenget E Vendit Tim"

Këngë e albumit:

"2010"


Si nje yll i ndritur more
lart ne qiell shkoi
shenjteri e tij o more
o baba tomori [2X]

N'ate mal qe nuk shkrin bora
ku ka fronin perendia
erdhi prap baba tomori
erdhi ne shtepin e tija [2X]

Fjala jote embel more
peshon sa nje male
marshim uratat e tua
ne te qofshim fale [2X]

Ngrehu baba Aliu ngrehu
se te presin malet
ka ardhur gjithe njerezia
dhe ne gjunje te falet [2x]

Mjekra jote e bardhe more
e bardhe si debore
kthejme syte nga perendia
per baba Tomorre.[2x]


Ky tekst u dërgua nga Lona**Kartolina (1)

U krijua nga Kristian Mustafa 2019-07-22 11:32:50
Si një yll i ndritur more
Lart në qiell shkoi
Shenjtëri e tij o more
O baba Tomori

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019