A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ylli Baka - Bandill Te Paçim Samalet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/10/2012

2012-10-23T23:09:48

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"


O bandill, bandillo!
Te pacim sa malet,
Pse nuk vjen nje nate
Pse nuk vjen nje nat' bandill
Qe te qajme hallet

Nga te te vij brenda
O mendje didhisur
Ndac' nga porte e madhe
Nga dericke e prishur
Ndac' nga porte e madhe
Nga dericke e prishur

Nga porta nuk vij
Se bota na shohin
Do vij naten vone,
qe mos te me njohin
Do vij naten vone,
qe mos te me njohin

Bota le te flasin
Nga bota nuk pyesim
Bashke kemi lindur
Dhe bashke do vdesim
Bashke kemi lindur
Dhe bashke do vdesim


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019