A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Ylli Baka - Vallja E Hajduteve


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  52

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/10/2012

2012-10-23T21:47:07

Këngë e albumit:

"Live"

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 4 (Lerme O Zot Te Rroj)"

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut Vol. 5"


ne nje stan atje ne lug
zonj' e stanit zinte buke
ne lendinen bare bute
hedhin valle tre hajdut[2x]

tre djeme te bukur me mjeker
hajdut nga zakoni i vjeter
vajten te vidhnin ne vjeshte
vodhen cjepte e vodhen deshte[2x]

kur i pa e zonj' e stanit
nikoqiria e cobanit
o ju kacaket e malit
e donin lule te ballit[2x]

o ju hajdutet me nam
o djem te bukur asgan
ore daleni se c'borxh u'a kam
sonte s'e kam as coban[2x]

ne nje stan atje ne lug
zonj' e stanit zinte buke
ne lendinen bare bute
hedhin valle tre hajdut


Ky tekst u dërgua nga Kejda
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019