Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Faleminderit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Ooo qe kur thashe kengen
e pare
me vajti mbare e me mbare
kendova per A-B-C ne
njelloj si per babe e nene

Ah keshtu vajti kenga ime
pake fjale e shume kuptime
si burim me rrjedhin kenget
se ne popull kemi rrenjet

Nje fjale qe me thote babai
bir tradites mos ju ndaj
qe me vete te te mbaj
i pasuri dhe fukarai

O shkoj nga nga shkoje
ketu vij mysafir ne çdo shtepi
jemi miqte e miqte te nderit
ndaj ju them FALEMINDERIT

Ore jemi miqte e miqte e nderit
ndaj ju them FALEMINDERIT (2x)


Ky tekst u dërgua nga TaniYlli Baka
Publikimi: 23/10/2012


Ylli Baka - Faleminderit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Faleminderit".
3. Video është e këngës "Faleminderit", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0