A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ylli Baka - Taksixhiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/03/2015

2015-03-25T09:44:15

Këngë e albumit:

"Rruge E Mbare"


Vaj me det ky taksixhiu
Pa orar punon i ziu
Ska pushim e ska te djel
E beri taksin hotel(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Bihe zilja ora pes
U gedhi nje tjeter mengjes
Dhe nje dit e re ne pun
Se ngope syrin me gjum(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Buza gaz per ibret
Ben dhe nje dor muhabet
Kujt me pak e kujt me shum
Punet nuk i mbarove kurr(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Ku nuk shkove ku nuk vajte
Me pellemb rruget i mate
Qe nga jugu jugu ne veri
Nga Shkodra ne Kakavij.
Ku nuk shkove ku nuk vajte
Me pellemb rruget i mate
Qe nga jugu jugu ne veri
Taksixhi o taksixhi.

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha




Më Shumë...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019