A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Ylli Baka - Sa E Dua Shqiperine


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  102

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Rruget E Fatit"


Ti s' e di moj Shqiperi pse të dua unë ty
për një lis e për nje krua ku më mbeti mëndja mua
për një prag të balt shtëpije për një rrap që më bënë hije
për ca lule në livadhe për nje këngë e për një valle

Shqiperi moj të kam nënë bukë e krip më ke dhënë
më dhe dashuri e shpresë më dhe emër më dhe besë
oh mall i kam malet më borë ku mblidhja yjet me dorë
për një vajzë një gjeraqinë sa e dua Shqiperinë

Oh Shiperi moj...

Për një pyll me dritë e vesë dhe për fjalën mirëmëngjes
ku më flet toka si nëna mirdita dhe mirëmbrëma
për blerimin e një pishe një fole me dallandyshe
nënë që më linde mua ti e di përse të dua

Shqiperi moj...


Ky tekst u dërgua nga Enri
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019