A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ylli Baka - Frashellinjte


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Rruget E Fatit"


Frasheri qe linde trima
drite e flake si vetetima
(x2)

O avdul ngreu nga vari
Fol nje fjale Shipetari(x2)

Une do flas si dikur moti
Qe nga koha e Kastriotit
(x2)

Per ju flet dhe historia
Pasuria eshte Shqiperia (x2)

O Naim o pene e arte
Shkruaj mbi te bardhen karte
(x2)
Historine ti e ngrite
O bilbil I gjuhes Shqipe (x2)

Samiu filozofi I madh
Mendja jote drit e shpat
(x2)

Ajo mendje rron per jete
Cka qeneqene, ceshte e cdo te jete

O mendimin e madh sa deti
Nga Prizreni tek Permeti
(x2)

Tre shkembijnt e dangellis
O lavdi e Shqiperis (x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019