A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ylli Baka - Bejme Kenge E Jo Shakara


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/04/2013

2013-04-13T11:06:52

Djema qe ju beri nena,
mblidhuni o ku behet kenga
Si dyfeku me te shtena
zjarr e barut ka brenda
Si dyfeku me te shtena
zjarr e barut ka brenda

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

S'jane dete e termete
qe dalin nga fundi i dheut
Jane historia vete
ligjerimet e Atdheut
Jane historia vete
ligjerimet e Atdheut

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

C'kane malet qe gjemojne
supet ne yje i cojne
Jo mor jo nuk jane gjemime
,por jane kenge e ligjerime
Jo mor jo nuk jane gjemime
,por jane kenge e ligjerime

Kur te shkruhet historia
do te thuhet nga e para
Ne djemte nga Shqiperia
bejme kenge e jo shakara (2 here)

Ne djemte nga Shqiperia bejme kenge e jo shakara


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019