Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Kur Kaloj Nga Korça Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kaloj buze Vjoses, Permetin sodis
Rri pak ne Kolonj dhe prap rrugen nis.
Se ne Korçe me presin mik e shok te zemres
I japin magji fjales edhe kenges.

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)

Zbres ne Pogradec buze liqenit rri
Rralle te shikon syri te till mrekulli
Ohrin shetis liqenin I flas si njeri
Per Ohrin dhe Strugen sme duhen dylbi

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea HoxhaYlli Baka
Publikimi: 23/03/2016


Ylli Baka - Kur Kaloj Nga Korça
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Kaloj Nga Korça".
3. Video është e këngës "Kur Kaloj Nga Korça", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0