A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yll Limani

Najhere ➡ Sometimes

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Janeastin


Najhere

I kom majt syt mshel per mos me t'pa tu ik
E kom majt kryt nalt edhe pse komt mu kane dridh
Jom munu me marr frym thell, edhe shpirtin me qetsu
E me t'lon me shku, e me t'lon me shku...e me t'lon me shku

Po nese dhimbja vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma mire, se nuk muj e spo du
ditet njo ka njo mem shku tu menu per tyyyy.

REF: E najher nese muj une me t'harru najher, Nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher
Najher nese malli per mu t'merr, Dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon at'her, najher, najheeeeer...

..E peshen e dashnis vet e kom majt n'krah, skom lyp prej teje
kurr kurgjo. E n'rrugen qe je nis nuk o rruga e dashnis,
nuk ki me mrri kurr fundin e saj.
E nese nje dite m'kujton, shpresoj qe ka me kane per te mire
Mos meno per mu qysh jom...
Po nese dhimbja vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma mire, se nuk muj e spo du
ditet njo ka njo mem shku tu menu per tyyy...
REF: E najher nese muj une me t'harru najher nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher..
Najher nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon ateher, najher.

Nese muj une me t'harru najher,
Nese muj une zemren prap me qel,
E me dal dielli me ndriqu najher...najher
Najherr nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lane ateher, najher.

REF: E najher nese muj une me t'harru najher nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher..
Najher nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon ateher, najher.


Sometimes

I kept my eyes closed, so that I couldn't see you leaving
I kept my head high, even though my feet were shaking
I tried to breath deeply, and to calm my soul
And to let you leave, and to let you leave, and to let you leave
But if the hurting comes, it's welcome, so long as it comes faster
To conquer me--the sooner, the better--because I can't and don't want to
Waste all my days thinking about you
chorus:
And if some-time I can forget you
If sometime I can, once again, open my heart
And have the sun shine
Some-time, Some-time, Some-time
If some-time you long for my company
Know that door of my heart are open (for you)
I'm in the same place you left me that time
Sometime, sometiiiiiime
And the weight of love, I myself carried upon my shoulders,
I never asked you for anything
And the road that you chosen,
Isn't one of love--you're never going to reach your destination
And if one day you remember me, I hope it's for good
Don't think of how I am (now)
But if the hurting comes, it's welcome, so long as it comes faster
To conquer me--the sooner, the better--because I can't and don't want to
Waste all my days thinking about you
Chorus
If I can forget you some-time
If I can open my heart once again
And let the sun shine some-time
Chorus

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019