A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Yll Limani - Najhere


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  457

Fans' Comments

2 🔥🔥

12/02/2016

2016-02-12T16:57:32

Music & Lyrics:

Yll Limani

Arrangement:

Florent Boshnjaku

Production:

Dj Cekic

Production:

Gezim Lazri
I kom majt syt mshel per mos me t'pa tu ik
E kom majt kryt nalt edhe pse komt mu kane dridh
Jom munu me marr frym thell, edhe shpirtin me qetsu
E me t'lon me shku, e me t'lon me shku...e me t'lon me shku

Po nese dhimbja vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma mire, se nuk muj e spo du
ditet njo ka njo mem shku tu menu per tyyyy.

REF: E najher nese muj une me t'harru najher, Nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher
Najher nese malli per mu t'merr, Dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon at'her, najher, najheeeeer...

..E peshen e dashnis vet e kom majt n'krah, skom lyp prej teje
kurr kurgjo. E n'rrugen qe je nis nuk o rruga e dashnis,
nuk ki me mrri kurr fundin e saj.
E nese nje dite m'kujton, shpresoj qe ka me kane per te mire
Mos meno per mu qysh jom...
Po nese dhimbja vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma mire, se nuk muj e spo du
ditet njo ka njo mem shku tu menu per tyyy...
REF: E najher nese muj une me t'harru najher nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher..
Najher nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon ateher, najher.

Nese muj une me t'harru najher,
Nese muj une zemren prap me qel,
E me dal dielli me ndriqu najher...najher
Najherr nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lane ateher, najher.

REF: E najher nese muj une me t'harru najher nese muj une zemren prap me qel, e me dal dielli me ndriqu najher, najher,e najher..
Najher nese malli per mu t'merr dije dyrt e zemres teme jon qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon ateher, najher.


Lyrics submited by  niita_14rChords

(Am)I kom majt syt mshel per mos me t'pa tu (G)ik
(Am)E kom majt kryt nalt edhe (Em)pse komt mu kane (Dm)dridh
(Am)Jom munu me marr frym thell, edhe shpirtin me (G)qetsu
(Am)E me t'lon me (Em)shku, e me t'lon me (Dm)shku...e me t'lon me (Am)shku

Po nese dhimbja (Dm)vjen miresevjen veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma (C)mire, se nuk (Dm)muj e spo du
ditet njo ka njo mem (C)shku tu menu per (Am)tyyyy.

REF: E (C)najher nese muj une me t'harru (Dm)najher, Nese muj une zemren prap me (C)qel, e me dal dielli me ndriqu (Dm)najher, (Am)najher,e najher
(C)Najher nese malli per mu t'merr, Dije dyrt e (Dm)zemres teme jon (C)qel
Jom n'venin e njejt ku m'ke lon (Dm)at'her, (Am)najher, najheeeeer...

e-Cards (5)

U krijua nga Fellenza✨ 2018-08-20 09:34:59
E kom majt kryt nalt
edhe pse komt mu kan dridh.
Jom munu me marr frym thell,
edhe shpirtin me qetsu.
2018-08-04 12:31:44
Najherë nëse malli
për mu t'merr,
dije dyrt e zemres
teme jon qel
Jom n'venin e njejt
ku m'ke lon at'her
U krijua nga Ami .S 2018-01-27 15:30:06
E najher nese muj une
me t'harru najher,
Nese muj une zemren
prap me qel,
e me dal dielli
me ndriqu najher
2018-01-25 12:24:11
Po nese dhimbja vjen miresevjen
veq me kon me ardh ma shpejt
mem pushtu sa ma heret qaq ma mire,
2018-01-10 13:00:26
E peshen e dashnis
vet e kom majt ne krah,
skom lyp prej teje
kurr kurgjo.
E ne rrugen qe je nis
nuk eshte rruga e dashnis,
nuk ki me mrri kurr fundin e saj.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019