A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Yll Limani - A Ja Ka Vlejt


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  81

Fans' Comments

1 🔥🔥

05/04/2018

2018-04-05T11:09:59

Ref:
Kallxom a ja ka vlejt qe ma nuk jena bashke?
Kallxom a ja ka vlejt qe tash sun rrin rahat?
Kallxom a ja ka vlejt? A qikaq e pat?
A je tu u ni e lire me tjeterkon ngat?
Kallxom a ja ka vlejt qe ma nuk jena bashke?

I
Oj zemer,
A m’ke kuptu ti najher mu edhe gjestet e mija?
Oj zemer, veq kallxom ti tash...

Ma gjun fajin mu kur e din qe jom i paqt,
Me t’bo t’lumtur ty jo jo vet ti nuk ke dasht,
Ma gjun fajin mu po s’ka lidhje ani nasht,
Me t’bo t’lumtur ty jo jo vet ti nuk ke dasht..

Pre:
Nese shkoj tash, a t’kisha mungu?
Nese shkoj tash, a m’kishe kujtu?

II
Vet faj, ti ke pas vet faj,
Nuk u kon veq hajt,
Ti e din shume mire,
Jom ardh sa here m’ke thirr...

E ni dite ka me tu kujtu,
Gjithcka kom bo per ty
E ti cka ke bo per mu?
Ti cka ke bo per mu?

Outro:
Ti ki me thon “hej, une n’jete ma a e gjej
dikon qe mund me m’dasht sikur ti?”
Une kohen nuk e kthej, ti me kujtime flej,
Beb kerkush nuk u kon si na dy...


Lyrics submited by exe



e-Cards (3)

U krijua nga ina 2018-10-15 16:39:33
E ti çka ke bo për mu?
Ti çka ke bo për mu?
U krijua nga Anna 2018-09-04 18:04:14
Nëse shkoj tash,
a t'kisha mungu?
Nëse shkoj tash,
a m'kishe kujtu?
2018-06-13 20:48:36
Oj zemer,
A m’ke kuptu ti najher mu
edhe gjestet e mija?
Oj zemer, veq kallxom ti tash

Add an e-Card

STORY



more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019