A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia

Sa te dua nene shqiperi
per ty zemren time e dhe
sepse te dua aq shume ty
une jam shum e lumtur qe
neser 28 nentori do te festohet
nga shqiptaret tane sa shume te dua
moj nene shqiperi jeta ime tash eshte
ne drite pasi qe ti u shpalle dhe t u ngrit flamuri
kuq e zi ne vlore .Ti a e din sa te dua
ti moj shqiperi ma drite zemren , me jep hare
sa here qe une e degjoj une emrin tende

- poezi nga Yllka Berisha (Poete)


- Poezia u dërgua nga Yllka Berishaa -

Nuk ka akoma asnjë votë
  • Më shumë nga Yllka Berisha (Poete):
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019