Yllka Kastrati
Yllka Kastrati
Yllka Kastrati
  • Vendlindja:
  • Karaçevë e Epërme
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Prill 2003
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Yllka Kastrati është poete. Yllka Kastrati është një aktiviste e re nga Komuna e Kamenices, fshati Karaçevë e Epërme. Ajo ka mbaruar shkollën fillore në vendlindje në shkollën fillore "Avni Rrustemi". Ajo për momentin është duke i vijuar mësimet në shkollën e mesme profesionale të Mjeksisë "Dr. Asllan Elezi". Yllka njihet per ngritjen e zërit të saj për të drejtat e njeriut, e sidomos të grave dhe të të rinjëve. Kjo vajzë e re plot pasion gjithashtu merret edhe me shkrime që nga vite të hershme.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0