Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ymer Bajrami & Florim Gega - Aman Aman Gjermani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/07/2018

2018-07-27T18:28:26+00:00

Më Shumë Nga

Florim Gega

Këngë e albumit:

"Live 2018"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aman Aman Gjermani" kënduar nga Ymer Bajrami & Florim Gega.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadan Duraj - Aman Aman Gjermani

Ne rini jam dal n'gurbet
e lash nanen ne shpi vet(2x)
Reff:2x Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Mkalon jeta ne gurbet
kur do kthehem zdi as vet(2x)

Reff:2x
Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Blerim Hajra & Faruku - Aman Aman Gjermani

ne rini kam ardh ngurbet
e lash vetem nanen tem (2x)

ref:1
aman,aman,gjermoni
e shkreta gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri (2x)

mkalon jeta ne gurbet
kur dot kthehem sdi as vet

mkalon jeta ne gurbet
po por titna ktu dot vdes

(ref:2)
aman aman gjermoni...

Edona Llalloshi - Aman Aman Gjermani

1.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

2.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet, në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti, më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ymer Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet