Më mbaj mend (për 1 muaj)

Young J - Dashuris Nuk I Fshihem Dot (Feat. Sekondari)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Sekondari :
J- beats production
yea yea 2009
second records
secondar ft young j
ha

Young J :
Jeta ime zemer
dikur meri e kam
N'ato caste qe kaluam
perjetim shum i lart
Ne te dy yeah yeah
si ne hapsire
Duke fluturuar
si 2 engjej te lir
At'her qe ti me thoje
e vec ty te dua
Ngelem vec ne te dy
pergjithmon ti me mua
Zemra ime yeah yeah
dicka po kerkoj
Nje ndjesi ne pafundsi
vec ty te dashuroj
Tani forcat po m'ndajn
Tani ti je arsyeja
qe me ben t'jetoj
vec me ty doja te rrija
ndoshta nje dit do me kuptosh
Cka dua un te besh
ate qe dashurin se lam bashk
Kur shikoj bozet e tua
kur shikoj syt e tua
Nje ndjenj me pushton
ato jan vec per mua
Smund te rrij pa ty
as ti srri dot pa mua
Por gjithmon zemra ime
UN VEC TY TE DUA

Young J : Reff
Dashuris me si fshihem dot
nuk dua ti te derdhesh lot
Pse nuk te kam prane
pse kjo jet me duket kaq e kote
Dashuris si fshihem dot
qendro me mua sot
Dita pa ty nuk agon
je djelli me jehon ndricon
EJJJ

Young J :
Jo as vet se kuptoj
ca po ndodh me ne te dy
sdi zemra pse me dhemb
sa her te shoh ne sy
Sjemi ne EJJJ
njisoj si ishim dje
EJJJ
Baby me ke len pa gjum
me mungon buzqeshja jote
Tani qe ste kam pran
sja shoh kuptimin kesaj bote
Pse nuk e kupton
ate qe une ndjej

Me dhemb shpirti per dikan
un te dua tet kem pran
Kam ber shum gabime zemer
por te kam shum xhan
Me mungon puthja jote
me mungon prezenca jote
Me mungon frymmarrja jote
ne mesin e kesaj nate
Nuk di si t'jetoj
pa ty smund t'vazhdoj
Dua vec nje cast un ty
dashurin te ta tregoj
Emrin tend therras ne enderr
vetem ti je ne mendime
Le ta marre vesh gjith bota
SA TE DUA ZEMRA IME

Young J : reff
Dashuris me si fshihem dot
nuk dua ti te derdhesh lot
Pse nuk te kam prane
Pse kjo jet me duket kaq e kote
Dashuri si fshihem dot
qendro me mua sot
Dita pa ty nuk agon
je djelli me jehon ndricon
EJJJJ

Dashuris me si fshihem dot
nuk dua ti te derdhesh lot
Pse nuk te kam prane

Sekondari :
Mbame mend fjalet
kujtoji ledhatimet
Te dua tet kem prane
te ndjej ledhatimet
Zemra ime me kupto
se ndjenjat shpejt nuk shuhen
Perseri te jemi bashk
si engjejt qe duhen
Gjithmon te kam pran
dhe kur sje me mu
Kerkoj te te prek
diku buzet e tua
Ti e di per ty jetoj
me con ti shum lart
Vetem ty te dua
jam ne qiellin e shtat

Young J : Reff
Dashuris me si fshihem dot
nuk dua ti te derdhesh lot
Pse nuk te kam prane
pse kjo jet me duket kaq e kote
Dashuri si fshihem dot
qendro me mua sot
Dita pa ty nuk agon
je djelli me jehon ndricon
EJJJJ


Ky tekst u dërgua nga Son DibraJoniad Banushi
Featuring: Sekondari
Publikimi: 20/02/2010


Young J - Dashuris Nuk I Fshihem Dot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuris Nuk I Fshihem Dot".
3. Video është e këngës "Dashuris Nuk I Fshihem Dot", por nuk këndohet nga Young J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joniad Banushi:


Komente 0