Live Video

Zanfina - Gabim I Madh


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Zani"
Sillem sikur e qmendur,
asnje minute s’kam flejtur.
Tash, e degjoj nje kenge te vjeter.
Nuk di pse po kendon, asgje s’me intereson.
E dua, tash e dua nje jete tjeter.

S’dua t’tingelloj
nje pesimiste.
Por shpesh me duket,
Jam realiste.
Dhe pranoj, eshte fund fatal.
Ti ishe nje gabim i madh.

Degjoj njerezit nga larg.
Si duket paskan fat.
M’pengojne zerat e tyre te lumtur.
Lehtas e prek pianon,
“De-mol”, sa dhimbshem jehon.
Ky, ky me eshte zeri i duhur.


Më Shumë Këngë Nga Zanfina:

Më Shumë...