A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

deri sa erdhi moj e shtrejta dite
neper vite e shekuj qe kaluam
neper shkrepa e maje te malit
me zemer trimeri te fituar.

vite shpres e zemer guri
mendja shpirti per liri
pa kursyer asgje ne jete
moj e shtrejta pavarsi.

tash valon i lir flamuri im
me shqiponje te krenaris
te gjith me gezim e hare
per dite e pavarsis

- poem written by Zef Mulaj


Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  1594

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019