Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zhurma Show

Zhurma Show
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  105

Zhurma Show është festival muzikor e njohur. Festivali tashmë tradicional i ndarjës së çmimeve "Zhurma Show Awards" organizohet nga Televizioni “Zico TV”.
Ndahen çmimet për kategori të ndryshme si: “Best New Artist”, ”Best Rock”, ”Best POP”, ”Best Dance” e shumë e shumë nominime tjera.
"Zhurma Show Awards" eshte gjithmone një natë Glamuroze ku në tapetin e kuq para teatrit kombëtar parakalojnë shumë yje te estrades shqiptare.
Zakonisht zhvillohet ne TEATRIN KOMBËTAR - PRISHTINË me përkrahjen institucionale të Ministrisë së Kulturës, Rinisë, Sportit dhe Çështjeve Jorezidente të Qeverisë të Kosovës dhe Drejtoratit për Kulturë dhe Gjini të Kuvendit Komunalë të Prishtinës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Zhurma Show »

Komente 2