Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zijadin Alili - O Zot I Madh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Zot I Madh".
3. Video është e këngës "O Zot I Madh", por nuk këndohet nga Zijadin Alili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Zijadin Alili - O Zot I Madh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Ti E Meriton"

Komente

Asnjë Koment

21/08/2010

2010-08-21T11:23:37+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Zot I Madh" kënduar nga Zijadin Alili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gazmend Hyda - O Zot I Madh

Shpirti pom qan
Para teje qendroj
Pytjet e tua a do ti kaloj
Mekatet t'mija pres ti shenoj
N'xhenet a n'xhehnem s'di ku dot shkoj

Zemra me dridhet e goja nuk flet
Libri i jetes mua pom pret

(X2) Lakmi i mora dynjas se shkret
S'punova per ty Zot as per ahiret

O Zot i madh qe zemrat ti i m'ban
La ilaha illa Allah me lot kam than
O Zot i madh falje t'kerkoj
Ket dit gjykimit a thu dot shpetoj

Qetsi mat madhe kur s'paskam pa
Ku ka ma t'bukur se i madhi Allah
Per ty agjerova e segjde t'kam ba
Ti je drita ime Al-hamdu lillāh

N'frymen e shpirtit sa gjynahe m'baj
Sa namaze t'jetes pa fal i kam lan

(x2) Sa njerez i lendova e lutje s'kam ba
Mi paska shenuar i madhi Allah

O Zot i madh qe zemrat ti i m'ban
La ilaha illa Allah me lot kam than

(x2) O Zot i madh falje t'kerkoj
Ket dit gjykimit a thu dot shpetoj

Shaqir Cërvadiku - O Zot I Madh

I
I vogel kerkova
Ta njoh Perndine
Ngado syt qe m'shohin
Te shoh vetem Tye

Ti je qiell e toke
Ti je diell e hane
Pa Ty nata e dita
Njisoj ishin kane

Te falem O Zot
Krijusi i gjithsise
Ti krijove boten
Krijove njerine

Fale mal e fusha
Fale tok e dete
Ti na fale shpirtin
Ti na fale jeten

II
O Zot na meshiroe
E na jep mirsine
Na largo errsiren
Na fal dashunine

Na e fale ndegjimin
Syve ju dhe drite
Zemres i dhe gjakun
Mendjes diturine

I fale uj jetes
Etje mos te keme
Me t'mirat e botes
Trupin ta ushqejme

Çdo gjo ne ket bote
Ka ngjyren e vete
Veç paditurija
Asht si hije e zeze

III
Ta doni familjen
Prindet e femijte
Mos harro kush linden
Vdekjen ka me prite

Rruju djerses t'huje
Rruju punve t'liga
Se do t'vjen nji dite
Digjesh per te gjitha

Zotin kush s'e dine
Mendja e ka lane
Zemra i ka vdekun
Ne trupin e gjalle

Nji dit trupi jone
Do te bohet toke
Shpirti do t'gjykohet
E ne qiell do t'shkone

Adem Ramadani - O Zot I Madh

n'ket bot i vetem jam
s'kam bab nuk kam as nan
shum lot kta sy me kan lotu
se s'ka me kush mem perqafu
shum lot kta sy me kan lotu
se s'ka me kush mem ledhatu

Ref:
o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall

ne rrug dita mkalon
pa shpres e buk pa ngran
kur jam i smur dhimja m'mundon
ah prehri i nanes shum me mungon
kur jam i smur dhimja m'mundon
ah prehri i nanes shum me mungon

ref:

o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall

Ne shkoll jam n'klas te par
me do qdo arsimtar
fletore shum besa m'jan ban
po ska te shpija kush me mi pa
fletore shum besa m'jan ban
po ska te shpija kush me mi pa

Ref:

o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Zijadin Alili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë